Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30.11. 2014 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 

 • Msza św. Roratnia ku czci Matki Bożej odprawiana w naszej parafii będzie o godz. 17.00, od poniedziałku do soboty, na którą zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Codziennie dzieci losują nagrody-niespodzianki.
 • Przed Roratami spowiedź od g. 16.35 do godz. 16.55.
 • Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30 a ministrantów na zbiórkę zapraszamy  w piątek też o godz. 16.30.
 • W sobotę – 6 grudnia do naszego kościoła na Roraty przybędzie św. Mikołaj. Wiele dobrych osób zaprosiło też św. Mikołaja do naszego kościoła, a „Pomocnikom Św. Mikołaja”, którzy się zorganizowali i zadbali i pomogli zorganizować upominki dla dzieci pięknie dziękujemy. Świętemu Mikołajowi już dzisiaj, bardzo, a bardzo dziękujemy….Bóg Ci zapłać Święty Mikołaju!!!
 • Za tydzień, druga niedziela Adwentu, w tę niedzielę obchodzony jest Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar serca i hojność ofiar Bóg zapłać.
 • Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, nawiązując do praktyki z ubiegłego roku, po Mszach świętych odbędzie się uroczyste poświęcenie opłatków na „tegoroczny stół wigilijny”. Po Mszy św. po liturgicznym „rozesłaniu” do ołtarza podchodzić będą przedstawiciele rodzin zasadniczo dorośli i będą przyjmować z rąk kapłana poświęcony „Chleb Wigilijny” i z szacunkiem zaniosą go do swego domu rodzinnego. Składana przy tej okazji ofiara przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z zakupem i przygotowaniem opłatków i na świąteczne potrzeby kościoła i naszej wspólnoty kapłańskiej… Za dar waszego serca i za wszystko Jeżeli ktoś z Parafian potrzebuje wysłać opłatki szybciej, można się zgłosić do Kancelarii…
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Kartki świąteczne można dalej nabyć w zakrystii u ks. Marcina. Można tym zakupem wspomóc Fundusz św. Mikołaja.
  • W zakrystii u pana Kościelnego Tadeusza są kalendarze na rok 2015 w cenie 10 zł. oraz świece Caritasowe na Wigilię. Świece małe po 6 zł; duże po 12 zł. Oby na naszych stołach nie zabrakło tego gestu solidarności z biednymi. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii są bezpośrednim przygotowaniem nas wszystkich do „Obchodów ku 200 rocznicy urodzin Św. Jana Bosko” 

  Hasło Rekolekcji:  „krótki przepis na świętość każdego dnia”

  REKOLEKCJE ADWENTOWE 2014   i PEREGRYNACJA RELIKWII ŚW. JANA BOSKO ….

  • Niedziela – 14 grudnia, w naszej parafii w Sułowie rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe 2014. Rekolekcyjny Kaznodzieja to Ks. Grzegorz Sochacki z Nowicjatu Salezjańskiego z Kopca k/Częstochowy. Ofiary składane na tacę podczas rekolekcji, ofiarujemy jako wynagrodzenie za podjęty trud misjonarski.
  • I tak: Rekolekcje w Sułowie rozpoczynamy w niedzielę a zakończymy we wtorek.
  • Program Rekolekcji: w Sułowie w niedzielę na wszystkich Mszach św.. tj. o g. 7.00, 9.00; 12.00 i 17.00. . ( Na wszystkich Mszach św. w niedzielę uroczyste wniesienie Relikwii św. Jana Bosko…)
  • W poniedziałek i we wtorek w Sułowie o godz. 7.00; 11.30 w kościele parafialnym Świętych Apostołów Piotra i Pawła; o g. 17.00 w kościele M.B. Częstochowskiej;
  • Rekolekcje w Słącznie: w poniedziałek o godz. 9.00 i 15.00;
  • Rekolekcje w Dunkowej: we wtorek o godz. 9.00 i 15.00;
  • Rekolekcje w Olszy: w niedzielę o godz. 10.30 ;
  • SPOWIEDŹ GENERALNA – REKOLEKCYJNA W SUŁOWIE będzie w poniedziałek, 15 grudnia,: w kościele parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła rano od godz. 8.00 do wyspowiadania i po południu w kościele M.B. Częstochowskiej od godz. 15.30 do wyspowiadania. Do spowiadania przyjadą księża z Dekanatu. Dlatego też nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią godzinę i skorzystajmy z tej możliwości.
  • Spowiedź na pozostałych wioskach wg. wyznaczonych godzin Rekolekcji i Peregrynacji Relikwii Św. Jana Bosko z okazji 200-lecia obchodów jego urodzin.
  • Msza św. Roratnia z racji Rekolekcji i Peregrynacji odprawiana będzie   o godz. 17.00 od poniedziałku do wtorku w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, następnie w kościele Św. Apostołów. Na Roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. Codziennie dzieci losują nagrody- niespodzianki.
  • 6.12.2014 r.  PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA GRUDNIA tradycyjna Pielgrzymka na JASNĄ GÓRĘ w intencjach ZAWIERZENIA swojego życia i trudów z nim związanych Matce Bożej Jasnogórskiej  oraz  WYNAGRADZANIA Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje Ono w świecie .  Wyjazd z Rynku w Sułowie o godz.  12.45              Powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy i informacje : Zofia Demska z Miłosławic,  tel. 696 674 280  lub   71 384 73 68

   

  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

  • Dariusz Adam Walczyński; kawaler, rzym.- kat; zam. Czarnogoźdzce 15
  • Paulina Gil; panna, rzym.- kat; zam. Poradów 7 ( zapowiedź   trzecia ).

                                                                                                                                      

                                                                                                                Ks. Józef Kawalec

                                                                                                                        proboszcz

   

   

   

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.