Mikołaj 2015

_DSC3629_DSC3620_DSC3481

Jak co roku, w dniu 6 grudnia, w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie gościł Święty Mikołaj. Ksiądz proboszcz Józef Kawalec wraz z SALOS Avanti zaprosił Go, by sprawić radość najmłodszym parafianom.

Jak przystało na Świętego biskupa, on sam ubrany był w ornat, a na głowie miał mitrę. Długa biała broda Mikołaja u niektórych maluchów budziła strach. Jednak po paru minutach wszelkie obawy zniknęły, gdy Mikołaj rozpoczął z dziećmi dialog. Sam Święty nie ukrywał swojego rozczarowania z powodu braku śniegu i mrozu i że swoje sanie musiał zamienić na samochód.

Wreszcie nadeszła upragniona dla dzieci chwila tzn. rozdawanie wymarzonych prezentów. Uśmiech dzieci był podziękowaniem dla Świętego Mikołaja. Gdy już paczki zostały rozdane dzieci gromadnie ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia, już bez obaw i lęku. Aniołki w imieniu Świętego Mikołaja częstowały cukierkami wszystkich zebranych.

W tym roku Święty Mikołaj obdarował ponad 150 dzieci, ministrantów, lektorów, scholę, oratorium. Bardzo serdecznie dziękujemy osobą, instytucją które Go wsparły. Przede wszystkim Księdzu Proboszczowi Józefowi Kawalec, Tarczyński S.A. , SOLOS Avanti Sułów za organizację spotkania z Świętym Biskupem.