Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.02. 2017 r.
VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro, w poniedziałek 27 lutego na godz. 18.00 zapraszamy parafian na Mszę św. a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Parafii, remontu świątyń, w intencjach Dobrodziejów, itd…Bardzo serdecznie Was drodzy parafianie zapraszamy na to spotkanie z Jezusem.
2. Miesięczne wspomnienie Świętego Jana Bosko we wtorek 28 lutego. Rodzinę Salezjańską i Parafian serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę na godz. 18.00.
3. W środę 1 marca – Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w tym dniu w Sułowie o godz.: 7.00, 10.00, 18.00 natomiast na wioskach: w Słącznie, Dunkowej, Olszy o g. 16.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie i nie korzystamy oczywiście z alkoholu. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych i oczywiście nie pijemy też alkoholu.
4. 3 marca w pierwszy piątek odprawimy pierwsze Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15.
5. 4 marca – pierwsza sobota miesiąca oraz święto świętego Kazimierza Królewicza.
6. 4.03.2017 – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA MARCA, tradycyjna pielgrzymka na JASNĄ GÓRĘ w intencjach: Zawierzenia siebie, swoich radości i trosk, swoich rodzin, zakładów pracy, naszej Parafii, naszych Kapłanów, Parafian, i remontu naszych kościołów Pani Jasnogórskiej oraz Wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakich doznaje Ono w świecie, przez odprawianie NABOŻEŃSTWA PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA, o które Matka Boża prosiła w Fatimie. Wyjazd z Rynku w Sułowie o godz. 12.45. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy i informacje: Zofia Demska tel. 696 674 280 i 71 384 73 68 lub u p. Zdzisława naszego kościelnego.
7. Parafianie ze Słączna zebrali ofiarę 1988,40 na remont kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, a parafianie z Węgrzynowa zebrali 572,00 zł. Pieniądze są już  wpłacone na konto Parafii. Jesteśmy Wam wdzięczni za waszą inicjatywę i pomoc dla swojego kościoła. Bóg Wam zapłać!
8. Tradycyjne zachęcamy wiernych do nabywania i czytania prasy katolickiej.
9. W tym tygodniu przypadają również: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W pierwszy piątek kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych.
10. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w niedzielę o g. 17.15. Liczymy na liczną modlitewną obecność wiernych…
11. Rekolekcje Wielkopostne 2017 odbędą się w V niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 02 do 05 kwietnia. Nauki Rekolekcyjne wygłoszą:     ks. dr Zenon Klawikowski – kierownik Centrum Duchowości Salezjańskiej w Lądzie i ks. mgr lic. Marcin Nowicki – prorektor do spraw studiów i wykładowca, wychowawca oraz alumni ze seminarium w Lądzie.
12. Spotkania dla Duszpasterstwa Rodzin odbywać się będą w IV niedzielę każdego  miesiąca.
13. 4 marca w Miliczu w kościele św. Andrzeja rozpoczynają się nauki dla narzeczonych.
14. Podobnie w parafii Św. Mikołaja w Miejskiej Górce zostanie zorganizowany kurs przedmałżeński w dniach od 5 do 9 marca 2017 r. Informacje w Gablocie z Ogłoszeniami. Parafianie którzy planują w najbliższym czasie zawrzeć Sakrament Małżeństwa proszeni są o skorzystanie z powyższych możliwości uczestnictwa w przygotowaniach do małżeństwa.

 Szczęść  Boże wszystkim wiernym.

Ks. Józef Kawalec – proboszcz