Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.04. 2017 r.
II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: ”Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci do Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
2. Dzisiaj, w niedzielę Miłosierdzia Bożego do kościoła parafialnego p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła o godz. 15.00 zapraszamy parafian na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  Będziemy modlić się w intencjach  . Wszystkich parafian serdecznie mobilizujemy i zapraszamy na wspólną dziękczynną modlitwę za Kościół św., Ojca Św. Franciszka i za nasza Ojczyznę i o pokój na świecie….
3. Po Mszy św. o g. 10.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci I Komunijnych z rodzicami. Omówimy sprawy dnia I Komunii św. w naszej Parafii.
4. Natomiast, wierni uczęszczający na Mszę św. do kaplicy w  Dunkowej przeżywają dzisiaj odpust „Miłosierdzia Bożego” o g 9.30 . Serdecznie zapraszamy do Dunkowej.
5. Dzisiaj z okazji Niedzieli Miłosierdzia serdecznie zachęcamy Parafian na nabożeństwo ”Koronki Miłosierdzia Bożego” na godzinę 15.00.
6. Z okazji Wielkiego Postu Caritas Polska przy naszej Diecezji dla naszej parafii przydzieliła 65 skarbonek pt. Wiara i Miłosierdzie -Jałmużna Wielkopostna 2017. Skarbonki zostały rozdane wiernym. Do wczorajszego wieczora powróciło 10 skarbonek z ofiarami na leczenie dzieci i starszych. Po dzisiejszej niedzieli ofiary złożone w skarbonkach przez parafian przekażemy do Kasy Caritas we Wrocławiu. Za ofiarność na ten cel w imieniu obdarowanych serdeczne Bóg zapłać !
7. W poniedziałek, 24 kwietnia, Uroczystość św. Wojciecha Głównego Patrona Polski przeniesiona jest na poniedziałek ze względów liturgicznych. Uczcijmy modlitwą Głównego Patrona naszej Ojczyzny. Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
8. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na Syrię… tekst komunikatu..
9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cel „ mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”….odczytać proszę list pani dyrektor…
10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Gościu niedzielnym jest piękny film.

Ks. Józef Kawalec – proboszcz