Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03. 2017 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Zachęcajmy również do udziału w nich swoich bliskich.
2. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym Św. Apostołów Piotra i Pawła w piątek o g. 17.15 dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych. Na zakończenie będzie udzielana Komunia Św.. Msza wieczorna o godz. 18.00. Podczas Drogi Krzyżowej będzie zbiórka ofiar na rzecz przygotowań do Drogi Krzyżowej. Potrzebne są materiały na nowe stroje, dekorację itp..
3. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w kościołach filialnych według własnych ustaleń i tradycji.
4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o g. 17.15 w kościele parafialnym. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie wieczorna Msza Święta. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona będzie na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.
5. Rekolekcje Wielkopostne 2017 odbędą się JUŻ ZA TYDZIEŃ w V niedzielę Wielkiego Postu w dniach od 02 do 05 kwietnia. Nauki Rekolekcyjne wygłoszą nam:  ks. dr Zenon Klawikowski – kierownik Centrum Duchowości Salezjańskiej w Lądzie i ks. mgr lic. Marcin Nowicki – prorektor do spraw studiów i wykładowca, wychowawca oraz alumni ze Seminarium w Lądzie. Udział w rekolekcjach jest moralnym obowiązkiem każdego człowieka wierzącego. Zróbmy wszystko, żeby nikogo z nas nie zabrakło na naszych ćwiczeniach duchowych i pamiętajmy w modlitwie o Księżach Rekolekcjonistach oraz o naszej Wspólnocie Parafialnej. Znajdźmy czas na wyciszenie, modlitwę i Spowiedź Św. Serdecznie zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych.
6. Dzisiaj po Mszy św. o g. 10.00, odbędzie się  spotkanie dla Duszpasterstwa Rodzin, które poprowadzi ks. Dariusz Iżykowski.
7. Parafianie ze Sułowa na remont k-ła M.B.Cz. przez ręce pani sołtys Marioli Góral wpłacili na konto parafialne ofiarę 4.300,00 zł. Parafianie z Węgrzynowa na remont kościoła M.B.Cz.  zebrali w ubiegłym tygodniu 650.00 zł, które wpłacili do Banku. Następnie panie z Róży pani Anieli Romanowicz wpłaciły do Banku ofiary na sumę 690,00 zł. którą wpłaciły do Banku;. Natomiast Rada Sołecka Piotrkosice przez ręce pani sołtys  Jadwigi Kauch przekazali do Banku na konto parafialne ofiarę 1.960,00 zł. Podobnie pan sołtys i radny Zbigniew Jasiński z Grabówki od wiernych przekazał do Banku 760,00 zł. Następnie Sołectwo Łąki do Banku wpłaciło 510,00 zł. Róża pana Eugeniusza Papieża z Miłosławic wpłaciła 820,00 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wasze zaangażowanie i ofiarność na rzecz wspólnego działania w remoncie świątyni.
8. Dzisiaj po Mszach świętych jak informowaliśmy w ubiegłą niedzielę strażacy z naszej parafii zbierają do puszek ofiary na rzecz zakupu nowych mundurów i butów dla młodych strażaków. Pomóżmy im. Za ofiarność wiernych na ten cel serdeczne Bóg zapłać!
9. Podziękowanie dla pana Józefa Bałuk, który naprawił i uruchomił CO w domu oratoryjnym. Za jego pracę serdeczne Bóg zapłać!
10. Sakrament Małżeństwa nie jest wydarzeniem jednorazowym. Przysięgą żyjemy do końca a małżeństwo jest drogą do Boga i bardzo szczególnym powołaniem do miłości. W naszym współczesnym  świecie doświadczamy mentalność antyrodzinną, egocentryczną, konsumpcyjną. Małżeństw sakramentalnych, rodzin zdrowych, żyjących wiarą…jest coraz mniej. Jak żyć tą szczególną łaską, darem, jak być małżeństwem, rodziną w pełni chrześcijańską? Małżeństwa i rodziny zapraszamy do Duszpasterstwa Rodzin działającego  w parafii. Spotkania odbywają się w każdą 4 niedzielę miesiąca, po Mszy św. o g. 10.00.
11. „ Co mają a czego nie mają dzieci i młodzież żyjąca w krajach biednych w porównaniu z młodzieżą polską”. Zapraszamy na spotkanie na ten temat i na temat niektórych problemów wychowawczych dzieci i młodzieży. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o g. 19.00 w salce oratoryjnej.
12. Ks. Marcin ogłasza konkurs na najładniejsza palmę na Niedzielę Palmową na godz. 10.00. Przewidziane są okolicznościowe nagrody-upominki!
13. Dawno nie był poruszany temat bałaganu wokół cmentarza. Bałagan czynią ludzie bez sumienia, wychowania, kultury osobistej! Może to krótkie upomnienie bałaganiarzy, poskutkuje i trafi do sumienia tych co czynią bałagan, za który musimy się wstydzić! Najlepiej „swoje śmieci” z nagrobków zabierajcie do swoich przydomowych pojemników. Obecnie porządkujemy cmentarz! Musieliśmy zaangażować Firmę, która uporządkuje sterty śmieci na całej lewej stronie cmentarza… Teren cmentarza, który został przyznany Parafii przez Gminę kilkanaście lat temu będzie w najbliższym czasie ogrodzony, aby teren cmentarza nie stawał się wysypiskiem przeróżnych śmieci. Geodeta z Milicza będzie sprawdzał po kolei wszystkie działki parafialne itd…które musimy zabezpieczyć jako dobro parafialne.  Po świętach odczytany będzie parafianom Dekret Ks. Metropolity Arcybiskupa Józefa Kupnego dotyczącego cmentarzy…Obecnie podejmowane działania związane z cmentarzem  podyktowane są także tym Dekretem Ks. Arcybiskupa.
14. Droga Krzyżowa ulicami Sułowa w piątek dnia 7 kwietnia dedykowana będzie błogosławionym Oratorianom z Poznania. Rozważania stacyjne będą poświęcone „Piątce Poznańskiej”. Ks. Marcin jest koordynatorem tego pięknego pasyjnego nabożeństwa.
15. 01.04.2017 r. to PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA KWIETNIA, tradycyjna PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ w intencjach: zawierzenia siebie, swoich radości i trosk, swoich rodzin, zakładów pracy, naszej Parafii, naszych Kapłanów, Parafian i remontu naszych kościołów, naszej Ojczyzny wszystkich Polek i Polaków Pani Jasnogórskiej.  Matka Boża prosiła siostrę Łucję w Fatimie 10.12.1925 r. o WYNAGRADZANIE Jej Niepokalanemu Sercu za zniewagi jakich doznaje Ono w świecie, przez  odprawianie NABOŻEŃSTWA PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA.   Na Pielgrzymce odprawiamy to Nabożeństwo.   Wyjazd z Rynku w Sułowie o godz.  12.45 .  Powrót po Apelu Jasnogórskim . Zapisy: Zofia Demska   tel. 696 674 280   i   71 384 73 68 ; Zdzisław Wysocki   tel. 781 500 823   i   71 384 74 52 .
16. Zachęcamy Parafian do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI: 26.03.2017
1. Adam Małkowski, s. Wojciecha i Grażyny kawaler; rzym.-kat.;zam. Wrocław,
Magdalena Kowalska, c. Pawła i Alicji ; panna; rzym.-kat.;zam. Wrocław,

2. Maciej Piątek, s. Wiktora i Heleny; ; kawaler; rzym.-kat.; zam. Zielonowo i
Alicja Cierpisz, c.  Mirosława i Honoraty ; panna; rzym.-kat.; zam. Słączno

3.Jacek Kantyka, s. Jana i Krystyny ; kawaler; rzym.-kat.; zam. Sułów, i
Aneta Kochaj, c. Zbigniewa i Zofii ; panna; rzym.-kat.; zam. Sułów,

 Ks. Józef Kawalec – proboszcz